KONST / Litografier / Färglitografi 13128206
nr 1312 8206
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Färglitografi, Daterad, 1975, "rymdmålaren". Signerad. Motivet: 36x47cm
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 mars 2020
kl 19:43:32
3/3 15:51:02